چگونه آنلاین ارز مسافرتی بخریم؟

چگونه آنلاین ارز مسافرتی بخریم؟

ضعیفمعمولیمتوسطخوبعالی 5٫00 از 5 ( 2 رای )
Loading...

چگونه در پیام رسان بله ارز مسافرتی بخریم؟

با توجه به افزایش تقاضا برای ارز مسافرتی، از این پس دیگر نیازی به حضور در بانک های ارائه دهنده ارز مسافرتی و ساعت ها وقت گذاشتن برای انجام کارهای مربوط به آن نیست.

با توجه به اطلاعیه بانک ملی از این پس برای خرید و ثبت نام ارز مسافرتی می توانید ازطریق اپلیکیشن بله اقدام نمایید.
مسافرانی که تور خارجی رزرو نموده اند می توانند با دانلود و نصب اپلیکیشن بله، از طریق وب سایت اصلی بله یا برنامه بازار اپ را دانلود و در تلفن همراه خود نصب نمایید. با اجرای برنامه و وارد کردن شماره موبایل یک کد تایید برای شما از طریق پیامک ارسال می‌شود. با وارد کردن کد تایید، می توانید وارد صفحه اطلاعات شوید و مشخصات فردی و خواسته شده را تکمیل نمایید، سپس می توانید از خدمات برنامه استفاده نمایید.
لازم به ذکر است، در حال حاضر تنها کاربران اندرویدی می توانند این اپلیکیشن را نصب نمایند و نسخه ios برنامه با توجه به اطلاعیه سازندگان برنامه به زودی در دسترس قرار خواهد گرفت.

شما با هر شماره همراه بله تنها یک بار امکان خرید ارز را دارید و اگر پس از تاریخ سفر ارز را دریافت نکنید، حداکثر ده روز بعد از تاریخ سفر برای ابطال فروش ارز و استرداد وجه ریالی پرداختی فرصت خواهید داشت. همچین خوب است بدانید خرید ارز مسافرتی تنها در صورتی ممکن است که شماره تلفن حساب کاربری بله و صاحب حساب متعلق به یک کدملی باشند.

ارز دولتی برای سفر خارجی2

مراحل دریافت ارز مسافرتی آنلاین

1/ وارد قسمت بانک من شوید، در ادامه به بخش دریافت ارز مسافرتی بروید، در این قسمت باید مشخصات فردی‌ (شامل نام و نام خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه، کدملی، کدپستی، شماره پاسپورت و تاریخ تولدتان) را وارد نمایید، سپس تعهدنامه را تأیید نموده و با انتخاب تاریخ پرواز، نام فرودگاه و کشور مقصد سفرتان، انتخاب نوع ارز دریافتی و تعداد ارز درخواستی‌ وارد مرحله بعد شوید. بعد از واریزی و پرداخت وجه، شما می توانید با شناسه فروش در تاریخ مشخص‌ شده به فرودگاه بروید و ارز خود را دریافت نمایید.

آیا می توان اطلاعات اشتباه وارد شده برای ارز مسافرتی را از طریق بله اصلاح کرد؟

خیر، امکان ویرایش اطلاعات وارد شده و اصلاح آنها از طریق اپلیکیشن بله وجود ندارد ولی لازم نیست نگران باشید، اگر در وارد کردن اطلاعات پرواز یا پاسپورت اشتباه تایپی داشته اید، باید با دردست داشتن مدارک ( کد ملی، پاسپورت و شناسه فروش ) به شعب ارزی بانک ملی مراجعه نمایید تا آن ها را اصلاح نمایید.

زمان فروش ارز مسافرتی به صورت شبانه روزی است و برای مشاهده رسید تراکنش و اطلاعات خرید باید به بازوی رسید یا بخش  مشاهدۀ جزئیات رسید در قسمت ارز مسافرتی اپلیکیشن بروید.

در پایان برای دریافت ارز مسافرتی، پس از مراجعه به فرودگاه، باید شناسۀ فروش را که یک کد ۱۵رقمی است، به مسئول باجه بانک ملی ایران یا دستگاه دریافت ارز ارائه نمایید. پس از اخذ کارت پرواز و پرداخت عوارض خروج از کشور و عبور از گیت پلیس گذرنامه. با در دست داشتن شناسه به باجه یا دستگاه خودپرداز بانک ملی مراجعه می‌کنید. و با ارائه شناسه فروش به مسئول باجه یا وارد کردن آن در دستگاه، می‌توانید ارز خود را دریافت نمایید.

چند بار در سال می توان ارز مسافرتی دریافت نمود؟

هر مسافر فقط یک بار در سال امکان خرید ارز مسافرتی دارد و سقف خرید ارز مسافرتی ۵۰۰ دلار می باشد.

آیا افراد زیر 18 سال هم می توانند ارز مسافرتی دریافت نمایند؟

برای خرید ارز مسافرتی سن خریدار باید بالای ۱۸ سال و فاصله زمانی بین درخواست خرید ارز مسافرتی و تاریخ پرواز حداکثر یک هفته باشد.

برای مشاوره و رزرو انواع تور های داخلی و خارجی با بیست گشت آریا همراه باشید.

نظرات در مورد چگونه آنلاین ارز مسافرتی بخریم؟

با ثبت نظرات، مارا در بهبود خدمات یاری نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *