ارسال آثار تاریخی ایران به آلمان 16 اسفند ماه

ارسال آثار تاریخی ایران به آلمان 16 اسفند ماه

ضعیفمعمولیمتوسطخوبعالی 4٫00 از 5 ( 1 رای )
Loading...

مدیر موزه ملی ایران جبرئیل نوکنده با بیان اینکه آثار تاریخی ایران روز 16 اسفند ماه برای شرکت در یک نمایشگاه به آلمان ارسال می شود به خبرنگار مهر گفت: تا زمانی که هیات عالی مجوز را صادر نکند، فهرست آثار قطعی نمی شود.وی درباره اینکه هر بار تعداد آثار ارسالی در اظهار نظرهای متفاوت تغییر می کند گفت: ارسال آثار یک پروسه طولانی دارد. علت تفاوت در تعداد آثار به خاطر این است که هیات کارشناسی ممکن است اثری را قابل ارسال نداند. اگر تعداد 400 شی به 600 شی افزایش یابد یا برعکس چه اتفاقی می افتد؟ تعداد مهم نیست. ارزش آثار مهم است. محمد حسن طالبیان معاون میراث فرهنگی کشور نیز در گفتگویی با خبرنگار مهر درباره تعداد نهایی آثار ارسالی گفت: تعداد دقیق آثار ارسالی هنوز نهایی نشده چون باید کارهای مجوز این لیست نهایی شود. باید اول مجوز ارسال اشیا صادر شود. این فهرست در اختیار مدیر موزه ملی ایران است.

پیش از این محمدرضا کارگر مدیرکل امور موزه های کشور یک بار از ارسال 100 شی و بار دیگر از ارسال 400 شی تاریخی از ایران به آلمان برای شرکت در نمایشگاه آثار تاریخی با موضوع آب و صحرا خبر داده بود.

وی بیان کرد: انتخاب کننده این آثار تنها موزه ملی ایران نیست بلکه برای آن کمیته ای تشکیل می شود و هیات کارشناسی این کار را انجام می دهند. طالبیان درباره اینکه چه تعداد از این آثار از جنس طلا هستند گفت: در میان این اشیا طلا هم وجود دارد اما برخی از آثار طلا نیست اما ارزششان از طلا هم ممکن است بیشتر باشد.