جزیره هندورابی

جزیره هندورابی

ضعیفمعمولیمتوسطخوبعالی 5٫00 از 5 ( 2 رای )
Loading...

جزیره هندورابی برای آن دسته از افرادی که علاقمند سفر و طبیعت هستند گزینه جذاب و درستی است. همیشه بازدید از مناطق بکر آن جذابیت بیشتر ی دارد. از آنجایی که جزایر اطراف کیش و خلیج فارس اکثرا ویژگی بکر بودن را دارا است  این جزیره یکی از پر بازدید ترین جزیره های کیش است و جذابیت زیادی برای مسافران تورکیش دارد.

جزیره هندورابی

هندورابی یعنی چی؟

در اسناد قدیمی اینطور آمد که وجه تسمیه هندورابی  از آن با عنوان ابرون یاد شده. هلندی‌ها هم در سال ۱۶۴۵ نام این جزیره را هورن نام گذاری کردند. براساس یک افسانه محلی هند و رابی اسم یک زوج عاشق بوده که به این جزیره می‌آیند و باهم زندگی میکردند.

این گونه معروف شده که اینجا جزیره‌ خالی از سکنه است ولی بنا بر سرشماری‌های سال ۱۳۹۵، حدود ۱۹۱ نفر در این جزیره زندگی میکردند که اکثرشان ماهیگیرند و از تبار عرب ها هستند.  همچنین در جزیره هندورابی پاسگاه پلیس، مدرسه و درمانگاه وجود دارد.

فکر کنید در جایی که به ندرت پرنده پر می زند از توی چادر بیرون بیایید و تا چشم کار میکند جلویتان دریای ابی باشد . جزیره هندورابی، جزیره بکر، کوچک و کم ارتفاعی است. مساحت این جزیره ۲۳ کیلومتر است و از شمال تا جنوبش تنها ۴ کیلومتر راهوجود دارد.

همانند جزیره هنگام یا جزیره قشم، در جزیره هندورابی خبری از صخره‌های بلندی که از بالایشان می‌شود در آب شیرجه زد وجود ندارد. ارتفاع بلندترین نقطه ۴۳ مترو اگر بخواهید شیرجه بزنید، باید به قسمت غربی آن بروید که صخره‌های بلند هم به چشم دیده می شود.

جزیره هندورابی

جاذبه های جزیره هندورابی

سوار اتوبوس دریایی کیش شوید یا از بندر چیروئیه قایق سوار شوید و وارد جزیره هندورابی بشید. اکنون آمده اید تا با جاذبه های جزیره هندورابی آشنا شوید.

جزیره هندورابی
روستاهای قدیمی جزیره هندورابی

جزیره هندورابی ، روستایی بنام خودش دارد. در راهنمای سفر به هندورابی برای دیدن روستایی با خانه های سنتی که از سنگ ، مرجان ها و گچ ساخته شده اند، بروید. در این روستا اتاقی به عنوان مدرسه و یک مغازه کوچک به عنوان فروشگاه و سوپرمارکت هست. مردم این جزیره به زبان عربی صحبت میکنند ،فارسی  هم می دانند و اگر عربی نمیدانید هیچ نگران نباشید. باز هم می توانید به زبان فارسی با اهالی روستا صحبت کنید. کودکان این جزیره با لباس محلی به مدرسه میروند.

جزیره هندورابی

در سفر به جزیره هندورابی با یکی از صحنه های تاریخ ایران نیز روبرو میشید. دو روستای الدورات و الصراۀ در کنار روستای هندورابی قرار دارند. در تنها زمانی که پرتغالی ها در جنوب ایران پایگاه خود را می سازند، در این جزیره سکونت می کنند و هندورابی یکی از پایگاه های جنگ ارتش ارتش پرتغالی ها  است.

موقعیت جزیره هندورابی روی نقشه

نظرات در مورد جزیره هندورابی

با ثبت نظرات، مارا در بهبود خدمات یاری نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *