جزیره هندورابی

جزیره هندورابی

ضعیفمعمولیمتوسطخوبعالی 5٫00 از 5 ( 1 رای )
درحال ثبت...

برای آن دسته از افرادی که علاقمند سفر و طبیعت هستند گذینه جذاب و درستی است؛ همیشه بازدید از مناطق بکر آن جذابیت بیشتر ی دارد. از آنجایی که جزایر اطراف کیش و خلیج فارس اکثرا ویژگی بکر بودن را دارا است  این جزیره یکی از پر بازدید ترین جزیره های کیش است و جذابیت زیادی برای مسافران تورکیش دارد.

جزیره هندورابی

هندورابی یعنی چی؟

در اسناد قدیمی اینطور آمد که وجه تسمیه هندورابی  از آن با عنوان ابرون یاد شده. هلندی‌ها هم در سال ۱۶۴۵ نام این جزیره را هورن نام گذاری کردند. براساس یک افسانه محلی هم هند و رابی اسم یک زوج عاشق بوده که به این جزیره می‌آیند و باهم زندگی میکردند.

-این گونه معروف شده که اینجا جزیره‌ خالی از سکنه ولی بنا بر سرشماری‌های سال ۱۳۹۵، حدود ۱۹۱ نفر در این جزیره زندگی میکردند که اکثرشان ماهیگیرند و از تبار عرب ها هستند.  همچنین در این جزیره پاسگاه پلیس، مدرسه و درمانگاه وجود دارد.

-فکر کنید در جایی که به ندرت پرنده پر می زند از توی چادر بیرون بیایید و تا چشم کار میکند جلویتان دریای ابی باشد . هندورابی، جزیره بکر، کوچک و کم ارتفاعی است. مساحت این جزیره ۲۳ کیلومتر است و از شمال تا جنوبش تنها ۴ کیلومتر راهوجود دارد.

همانند  جزیره هنگام یا جزیره قشم، در این جزیره خبری از صخره‌های بلندی که از بالایشان می‌شود در آب شیرجه زد زیاد وجود ندارد.ارتفاع بلندترین نقطه ۴۳ مترو اگر بخواهید شیرجه بزنید، باید به قسمت غربی آن بروید که صخره‌های بلند هم به چشمدیده می شود.

جزیره هندورابی

جاذبه های جزیره هندورابی

سوار اتوبوس دریایی کیش شوید یا از بندر چیروئیه قایق سوار شوید و وارد جزیره هندورابی بشید. اکنون آمده اید تا با جاذبه های جزیره هندورابی آشنا شوید.

جزیره هندورابی
روستاهای قدیمی جزیره

جزیره هندورابی ، روستایی بنام خودش دارد. در راهنمای سفر به هندورابی برای دیدن روستایی با خانه های سنتی که از سنگ ، مرجان ها و گچ ساخته شده اند ، بروید. استفاده از آن ها ، به سبک خانه های امروزی مرمت و بازسازی اند. در این روستا اتاقی به عنوان مدرسه و یک مغازه کوچک به عنوان فروشگاه و سوپرمارکت هست. زبمردم این جزیره به زبان عربی صحبت میکنند ،فارسی  هم می دانند و اگر عربی نمی تواند هیچ گونه نگران نباشید. باز هم می توانید به زبان فارسی  صحبت کنید با استفاده از اهالی روستا  کنید.کودکان این جزیره با لباس محلی به مدرسه میروند  .

جزیره هندورابی

در سفر به جزیره هندورابی با یکی از صحنه های تاریخ ایران نیز روبرو میشید. دو روستای الدورات و الصراۀ در کنار روستای هندورابی قرار دارند. در تنها زمانی که پرتغالی ها در جنوب ایران پایگاه خود را می سازند، در این جزیره سکونت می کنند و هندورابی یکی از پایگاه های جنگ ارتش ارتش پرتغالی ها  است.

نظرات در مورد جزیره هندورابی

با ثبت نظرات، مارا در بهبود خدمات یاری نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *