جزیره هنگام قشم

جزیره هنگام قشم

ضعیفمعمولیمتوسطخوبعالی 5٫00 از 5 ( 1 رای )
درحال ثبت...

جزیره هنگام

در این جزیره زیبا ۱۴۱ خانه و مساحتی به اندازه ۵۰ کیلومتر است که بیشتر مردم صیادی کار می کند ؛ و همه اهالی با هم فامیل و خویشاوند هستند. طول نوار ساحلی جزیره حدود ۵۰ کیلومتر و جمعیت آن ۶۱۵ نفر است.

این جزیره در دو کیلومتری جنوب شرق جزیره قشم بوده است و نه کیلومتر طول و شش کیلومتر عرض دارد. هنگام که 6/333 کیلومتر مربع مساحت دارد و به شکل مخلوط نقیسی است که در کرانه های جنوبی جزیره قشم واقع شده است. فاصله آن تا بندرعباس حدود ۴۳ مایل دریاییو تا شهرقش محدود ۲۹ مایل دریایی وجود دارد و یکی از زیباترین جاذله های گردشگری در تور قشم می باشد.

جزیره هنگام

جزیره ای زیبا  با کلی جاذبه مخصوص خود:

  • دلفین ها
  • آهوها (جبیر)
  • خاردم مصری (آفتاب‌پرست)
  • سواحل ناب (ساحل نقره بررسی)
  • کشتی به گل نشسته پرتغالی ها
  • غرفه های سنتی (از جمله رستوران غذاهای محلی و دریایی + صدف های دریایی و …)

جزیره هنگام

در جزیره به سمت غرفه های سنتی که میرویم کلی صنایع دستی جذاب و زیبا این محل را میبینیم که همان جا برایمان درست میکنند برای مثال از صدف و سنگ های رنگی این جزیره دسبند و بدلی جات های رنگا رنگ درست میکنند  بعضی از غرفه ها غذا های دریای جزیره هنگام را برای شما درست میکنند و همان جا میتوانید خریداری کنید و از خوردن انها لذت ببرید.

از جزیره قشم بالنج به سمت جزیره هنگام که میرویم کلی دفین های جذاب و میبینیم که در فاصله کم تر از 2متری شما در حال شنا کردن هستند

جزیره قشم دریایی ابی و شفاف دارد که به راحتی می توانید ماهی های داخل اب را ببینید که به صورت گروهیی حرکت می کنند.

جزیره هنگام

یکی از شیرین ترین و دوست داشتی ترین بخشهای سفر به جزیره که هم اکنون به دیدن محلی های این جزیره است. مردمانی خونگرم و صمیمی با لباس بسیار زیبا و رنگارنگ است. خانمها این جزیره را دوست دارند خانمهایی که در بخشهای دیگر جنوب ایران هستند ، لباسهای رنگی بلند با روبندهای خاص دارند و می توانند تجهیزات صنعتی را برای  این جزیره ، صدف ها و متعلقات تزیینی که شما می توانید آن را تولید کنید می رسند که بازدید از هنرمندی آن ها و خرید از آن یکی از کار های سرگرم کننده این سفر است.

تورهای پیشنهادی:

نظرات در مورد جزیره هنگام قشم

با ثبت نظرات، مارا در بهبود خدمات یاری نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *