عدم افزایش قیمت هتل‌ها در نوروز ۱۴۰۱

عدم افزایش قیمت هتل‌ها در نوروز ۱۴۰۱

ضعیفمعمولیمتوسطخوبعالی 5,00 از 5 ( 1 رای )
Loading...

رئیس جامعه هتل‌داران کشور اعلام کرد که قیمت هتل‌های تمام کشور برای نوروز سال آینده افزای نخواهد یافت.جمشید حمزه‌زاده، رئیس جامعه هتل‌داران ایران با اشاره به افزایش ۳۰ درصدی قیمت اقامت در هتل‌ها در مهرماه ۱۴۰۰، از عدم افزایش مجدد قیمت‌ها در نوروز خبر داد.تغییر نرخ اقامت در هتل‌ها مهر ماه اعلام و دامنه آن از ۱۰ تا ۳۰ درصد متناسب با وضعیت هتل از حیث استانداردسازی و دریافت گواهی استاندارد کیفیت خدمات تعیین شده بود و البته تعدادی از هتل‌ها همین افزایش قیمت را هم اعمال نکردند.

هتل سینگو قشم
حمزه‌زاده با اشاره به نقش اجرای قانون معافیت از مالیات ارزش افزوده در عدم افزایش قیمت اقامت هتل‌ها و خدماتی که حاوی این معافیت می‌شود، تاکید کرد:
تعدادی از هتلداران این فکر را داشتند که معافیت مالیاتی تنها حاوی نرخ اتاق خواهد بود؛ چنانچه طبق بررسی‌های انجام شده این معافیت حاوی تمام خدمات اقامتی می‌شود. خدمات اقامتی می‌تواند تمام فعالیت های هتل‌های ۱ تا ۳ ستاره اعم از رستوران، کافه، اتاق و تمامی فعالیت‌ها و خدمات اقامتی که یک هتل عرضه می‌دهد را دربرگیرد.

هتل داریوش

رییس جامعه هتلداران کشور معافیت مالیاتی را کمک مهمی به افزایش قدرت خرید مسافران دانست و گفت:
با اجرای شدن آن افزون بر آنکه ۹ درصد ارزش افزوده روی نرخ اتاق‌های هتل‌های یک تا سه ستاره حذف می‌شود، این میزان از تمام خدمات هتلی، غذا و غیره نیز حذف می‌گردد ازاین رو خود به خود قیمت‌ها ۹ درصد کاهش می‌یابد.

تور لوکس مشهد

جمشید حمزه‌زاده با اشاره به رایزنی‌ها با کمیسیون اقتصادی
مجلس برای دریافت معافیت مالیاتی هتل های چهار و پنج ستاره، اظهار کرد:
با اعمال واکسیناسیون در تمام کشور ضریب اشغال هتل‌ها هم‌اکنون به حدود ۴۵ درصد رسیده است که گویا در ماه های پایانی سال کاهش و دوباره در نخستی سال جدید افزایش داشته باشد.

نظرات در مورد عدم افزایش قیمت هتل‌ها در نوروز ۱۴۰۱

با ثبت نظرات، مارا در بهبود خدمات یاری نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *