مجتمع تجاری زیست خاور مشهد

مجتمع تجاری زیست خاور مشهد

ضعیفمعمولیمتوسطخوبعالی 5٫00 از 5 ( 3 رای )
درحال ثبت...

زیست خاور مشهد که یکی از اولین مجتمع های مرتفع مشهد بود با ارتفاع 68 متر در در17 طبقه و 700 واحد تجاری و مسکونی ساخته شد و از بزرگ ترین ساختمان های تجاری و مسکونی شهر مشهد است. اگر داخل پاساژ زیست خاور مشهد را دیده باشید، توجه شما به گچبری و آینه کاری های آن که بسیار هنرمندانه و زیبا انجام شده جذب خواهد شد، در واقع می توان گفت بنوعی تلفیقی از معماری اروپایی و ایرانی در این مجتمع بکار رفته است. مرکز خرید زیست خاور یکی از مهم ترین مراکز خرید مشهد می باشد که از دیرباز علاوه بر جایگاهی که در میان شهروندان برای خرید دارد، مسافران تور مشهد و زائران حرم مطهر را هم به خود جذب میکند. این مرکز در سال 1362 در میدان دکتر علی شریعتی در ابتدای کوهسنگی ساخته شده است

از امتیازهای مثبت بازار زیست خاور مشهد موقعیت جغرافیای آن در شهر است که در یکی از اصلی ترین میدان های شهر تأسیس شده و به علت نزدیکی آن به حرم مطهر و بیشتر هتل های مشهد مورد توجه مسافران و گردشگران تور مشهد می باشد و در ابتدای خیابان معروف مشهد یعنی کوهسنگی قرار دارد.

مرکز خرید زیست خاور مشهد
مرکز خرید زیست خاور مشهد

طبقات مجتمع تجاری زیست خاور در 4 طبقه تجاری بگونه ای دسته بندی شده است که تقریبا می توان برای تهیه هر نوع محصولی به یکی از طبقات آن مراجعه کرد و می توان انواع کیف و کفش، پوشاک، لوازم تزئینی و خشکبار را در آن تهیه کرد. پوشاک و دیگر محصولات مانند کیف و کفش، کالای خواب، لباس بچه و … در طبقات همکف و و بالا تر هستند و کارهای هنری و تزئیناتی در طبقه منهای یک بیشتر به چشم می خورد.

فروشگاه های عرضه کننده خشکبار در طبقه همکف نظر همه را به خود جلب می کند. می توان به زعفران، آجیل، انواع داروهای گیاهی، نبات با طعم های مختلف، زرشک، ادویه جات مختلف اشاره کرد. موارد ذکر شده هر کدام می توانند از بهترین سوغاتی های شهر مشهد باشند. مجتمع تجاری زیست خاور مشهد دارای آسانسورهای نفر بر حمل بار برای کلیه طبقات و پله برقی می باشد و از دیگر امکانات این مجتمع تجاری میتوان به دستگاههای خود پرداز ، مسجد ، سیستم آنتن داخلی تلفن همراه ، آژانس های مسافرتی و خدماتی، نمایندگی شرکت های بیمه، بانک الکترونیکی 24 ساعته، کافی شاپ، تاکسی تلفنی و مرکز انتظامات، بانک ارزی، رستوران و وجود فروشگاههای مختلف از جمله امکانات این مجتمع بزرگ تجاری اشاره کرد. همچنین داشتن پارکینگ هم از دیگر مزایای این مجتمع است که مطمئنا برای خیلی از افراد که با وسیله شخصی برای دیدن این بازار میروند مسئله ی مهمی خواهد بود. هر وسیله ی نقلیه عمومی مانند اتوبوس، تاکسی و مترو بدلیل اینکه مجموعه خرید زیست خاور مشهد در مرکز شهر قرار گرفته، در دسترس مسافران و گردشگران تور مشهد است.

آدرس مجتمع زیست خاور مشهد : مشهد مقدس، میدان دکتر شریعتی، ابتدای خیابان کوهسنگی، زیست خاور

نظرات در مورد مجتمع تجاری زیست خاور مشهد

تاکنون 1 نظر ثبت شده است

  1. یاسین

    این مجتمع ساختش برمیگرده به قبل از سال ۱۳۵۷، ولی تاریخ دقیقی ازش موجود نیست

قسمت نظرات بسته است