ویزای سنگاپور

ویزای سنگاپور

ضعیفمعمولیمتوسطخوبعالی 5٫00 از 5 ( 2 رای )
Loading...
شروع قیمت از 7,500,000 تومان

سنگاپور در سال های اخیر به یکی از مقصد های پر گردشگر تبدیل شده است و علاوه بر آن با داشتن موقعیت های شغلی، تحصیلی و … مناسب، مهاجرین بسیاری به دنبال اقامت در این کشور ثروتمند می باشند. برای ورود به کشور سنگاپور نیاز به ویزا خواهید داشت. نوع ویزا با توجه به هدفی که به سنگاپور سفر خواهید کرد، متفاوت است. در ادامه با بیست گشت آریا همراه باشید تا با چگونگی دریافت ویزای سنگاپور آشنا شوید. در ادامه مطلب با انواع روش‌های دریافت ویزای سنگاپور و همچنین با هزینه‌های دریافت ویزا، انواع ویزای سنگاپور (کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری) و مدارک مورد نیاز دریافت ویزا آشنا می‌شویم. همچنین می توانید با تماس با کارشناسان ما در این زمینه اطلاعات بیشتری کسب نمایید و برای درخواست ویزا سنگاپور اقدام نمایید.

تماس با ما: 02188921447

ویزای سنگاپور

اخذ ویزای سنگاپور برای متقاضیان ایرانی، تقریباً آسان می باشد و شما با داشتن مدارک و تمکن مالی لازم، می‌توانید به این کشور سفر و یا حتی مهاجرت نمایید.

کلان شهر سنگاپور با کلان‌شهرهای آسیایی همسایه خود ازلحاظ تمیزی و نظم، آنقدر متفاوت است که حتی جویدن آدامس در مکان‌های عمومی نیز جریمه دارد و همچنین قوانین بسیار سخت‌گیرانه ای دارد.

فرودگاه سنگاپور یک ‌قطب بین‌المللی در جهان می باشد و روزانه، صدها پرواز بین المللی در این فرودگاه انجام می شود و بیش از پنجاه کشتی بزرگ هر روز وارد بندر کشور سنگاپور می‌شوند. اگر قصد سفر به سنگاپور را دارید، خوب است بدانید که زبان رسمی این کشور انگلیسی است و به راحتی می توانید با مردم این کشور ارتباط بگیرید.

کشور سنگاپور، یکی از انتخابهای بی نظیر برای تحصیل در خارج از کشور می باشد؛ اما زندگی در سنگاپور به نسبت دیگر کشورهای آسیایی پر هزینه تر است و تقریبا با هزینه زندگی در اروپا در یک سطح می باشد.

همه چیز درباره ویزای سنگاپور

تعداد دفعات ورود به سنگاپور به نوع پاسپورت شما بستگی دارد. لازم به ذکر است که مدت‌زمان هر اقامت در سنگاپور نمی‌تواند بیش از سی روز باشد؛ یعنی هر بار که وارد کشور می‌شوید، پاسپورت شما بر این اساس مهر خواهد شد که شما اجازه سی روز اقامت در سنگاپور را خواهید داشت. اگر متقاضی پاسپورت SG Visa هستید، می‌توانید e-VISA یا ویزای لیبل دار این کشور را دریافت نمایید.

با هر ورود به سنگاپور، پاسپورت شما با یک ویزیت گذر (مهر) مشخص می‌شود که تاریخ پایان زمان اقامت مجاز شما در سنگاپور به مدت سی روز (بیشتر موارد) را نشان می‌دهد. بعد از آن شما باید سنگاپور را ترک نمایید. البته ICA (اداره مهاجرت و بازرسی ها در سنگاپور) به شما اجازه یک بار تمدید یک ماهه برای بازدید کوتاه‌مدت را نیز می دهد. به این نوع تمدید ویزا، PASS PASS گفته می شود.

انواع ویزای سنگاپور

ویزای توریستی سنگاپور

ویزای توریستی سنگاپور به اشخاصی تعلق می‌گیرد که به دلیل بازدید و گردش به سنگاپور سفر می نمایند. جمهوری سنگاپور در ایران سفارتخانه ندارد و درخواست ویزا از طریق سفارتخانه‌های سنگاپور در دیگر کشورها و یا از طریق آژانس‌های مسافرتی که با آژانس‌هایی در کشور سنگاپور ارتباط دارند، صورت می‌گیرد. ویزای توریستی سنگاپور معمولا به‌صورت یک ماهه صادر می‌شود و اجازه‌ی کار یا اقامت بیش از مدت اعتبار داده شده را به مسافر نمی‌دهد. راه دیگر و بسیار راحت درخواست ویزای سنگاپور درخواست ویزای آنلاین می باشد که تنها نیاز به تکمیل فرم های مشخصات فردی، بارگذاری مدارک ضروری و واریز هزینه درخواست ویزا می باشد.

ویزای کاری سنگاپور

برای کار یا تمدید ویزای سنگاپور، شخص متقاضی باید با همراه‌ داشتن اصل پاسپورت به اداره‌ی مهاجران سنگاپور مراجعه نماید.

ویزای کار سنگاپور انواع مختلفی دارد که با اجازه کار برای متقاضیانی که مهارت کمتری دارند آغاز می‌شود و به رده P1 و P2 می‌رسد. این رده ها ویژه کسانی است که درزمینهٔ ی کاری خود حرفه‌ای می باشند و هم مدرک آکادمیک دارند و از سابقه کاری زیادی برخوردار می باشند.

انواع ویزای کاری سنگاپور شامل:

WORK PASS: SINGAPORE EMPLOYMENT PASS  (EP)

این ویزا با نام ویزای E یا EP نیز شناخته می‌شود. این ویزا برای افراد متخصص بین‌المللی، کارکنان مدیریتی (مدیرعامل، مدیرکل و مدیر اجرایی) و در کل مدیران و متخصصانی که تمایل به کار در سنگاپور را دارند داده می شود. کارجویان برای واجدالشرایط بودن باید درآمدی بالاتر از ۳۰۰۰ دلار در ماه داشته باشند.

WORK PASS: SINGAPORE ENTREPRENEUR PASS  (ENTREPASS)

به این ویزا، ویزای EntrePass گفته می‌شود. این ویزا برای افرادی است که ممکن است تحصیلات و مهارت خاصی نداشته باشند؛ اما سابقه شراکت یا داشتن تجارتی موفق داشته باشند یا این‌که دارای ایده‌های نوآورانه و خلاقانه می باشند که چشم‌انداز شغلی خوبی ازلحاظ اقتصادی در آینده به همراه خواهد داشت. این متقاضیان نیز برای واجدالشرایط بودن باید درآمدی بالاتر از ۳۰۰۰ دلار در ماه داشته باشند.

WORK PASS FREEDOM: SINGAPORE PERSONALISED EMPLOYMENT PASS  (PEP)

این نوع ویزا بر اساس شایستگی‌های فردی به شخص متقاضی داده میشود. یعنی نیازی به تاییدیه یک کارفرما برای اعطای این ویزا نیست. دارندگان ویزای (PEP) می‌توانند خودشان کارفرماهای موردتایدشان را پیدا نمایند و با آنها قرارداد ببندند. این اشخاص می‌توانند برای ارزیابی فرصت‌های شغلی در سنگاپور حداکثر برای شش ماه در این کشور اقامت داشته باشند.

مدت این ویزا ۵ ساله است و بعد از آن غیرقابل تمدید می باشد. برای واجدالشرایط بودن دریافت این ویزا، حقوق فرد در ۶ ماه گذشته باید حداقل ۸۰۰۰ دلار در ماه بوده باشد.

WORK PERMIT SCHEME

ویزای اجازه کار (WP) معمولاً برای کارگران ماهر و نیمه ماهر خارجی صادر می شود. مدت‌زمان اجازه کار در سنگاپور به‌طور کلی دو سال است و به اعتبار پاسپورت فرد، ضمانت‌نامه بیمه یا بانکی و مدت اشتغال فرد بستگی دارد. این افراد فقط تحت نظارت کارفرما و در شغل تعیین‌شده می‌توانند کار کنند و برای واجدالشرایط بودن اخذ این ویزا باید حداقل حقوق ۲۰۰۰ دلار در ماه داشته باشند.

WORK PERMIT: S PASS

این ویزای کار برای کارگران با مهارتی در سطح متوسط در نظر گرفته‌شده است که توسط شرکت‌هایی که در سنگاپور فعالیت می‌کنند به آن ها داده خواهد شد. پذیرفتن متقاضیان بر اساس یک سیستم امتیازبندی انجام می‌شود. مبنای این سیستم امتیاز بندی، درآمد، تحصیلات، مهارت‌ها، نوع شغل و میزان سوابق کاری فرد می باشد. سهمیه تعداد دارندگان این ویزا کمتر از ۲۵ درصد کل شرکت‌هایی است که نیاز به نیروی کار دارند. متقاضیان برای واجدالشرایط بودن باید درآمدی بالاتر از ۳۰۰۰ دلار در ماه داشته باشند.

WORK PERMIT: MISCELLANEOUS WORK PASS

اتباع خارجی برای کار در کشور سنگاپور در زمان کوتاه حداکثر دو ماهه، باید از این نوع ویزا استفاده نمایند. این ویزا جایگزین ویزای Professional Visit Pass شده است.

TRAINING EMPLOYMENT PASS

دانشجویان خارجی دوره کارشناسی یا جویندگان کار برای انجام و گذراندن آموزش‌های عملی در رابطه با حرفه، تخصص، مدیریت یا مشاغل اجرایی می‌توانند از این ویزا استفاده نمایند. درآمد ثابت و ماهیانه متقاضیان باید حداقل ۲۸۰۰ دلار باشد و مدرکی قابل‌قبول برای اخذ این ویزا ارائه دهند. یعنی باید ثابت کنند که اخذ مدرک تحصیلی آنها وابسته به این شغل است و باید برای اتمام تحصیلات آکادمیک خود، کار کنند.

MULTIPLE-JOURNEY BUSINESS VISA

این نوع ویزا مخصوص عبور و مرور مدیران کسب و کارهای گوناگون می باشد. افرادی که نیاز به تردد پیوسته به کشور سنگاپور را دارند باید از این ویزا استفاده نمایند تا رفت و آمدشان راحت تر باشد. استفاده از این ویزا به نفع تاجران و سرمایه‌گذارانی است که مکرراً به سنگاپور برای تجارت و سرمایه‌گذاری سفر می نمایند.

WORK HOLIDAY PROGRAMME

این ویزا بیشتر موردعلاقه فارغ‌التحصیلان مقاطع کارشناسی و کارشناسی‌ارشد ۱۷ تا ۳۰ساله است که از دانشگاه‌های مورد تائید در استرالیا، فرانسه، آلمان، هنگ‌کنگ، ژاپن، نیوزیلند و آمریکا فارغ التحصیل شده‌اند. این ویزا ۶ ماهه است و چون مدت‌زمان آن کوتاه است متقاضی در هر حرفه‌ای که بخواهد می‌تواند مشغول به کار شود.

ویزای سنگاپور

ویزای تحصیلی سنگاپور

دانشگاه‌های سنگاپور به دلیل داشتن رتبه‌های بالا و معتبر در بین دانشگاه‌های جهان، به ویژه در سال‌های گذشته نظر دانشجویان ایرانی را برای تحصیل در سنگاپور و اخذ پذیرش به خود جلب نموده است. از سایر ویژگی‌های این کشور رفت‌وآمد سهل به ایران می باشد که موانعی که دانشجویان آمریکایی و کانادایی و … جهت رفت‌وآمد و گرفتن ویزا دارند را ندارد. همچنین بورسیه دانشگاه‌های سنگاپور برای هزینه‌های دانشجویان کافی می باشد. از سوی دیگر به دلیل این که دانشگاه‌های سنگاپوری سطح علمی دانشجویان ایرانی را قبول دارند، پذیرش دانشجویان ایرانی با استقبال بیشتری روبه‌رو شده است و اخذ پذیرش از این دانشگاه‌ها راحت تر به نظر می آید و حتی نیازی به داشتن مدرک زبان برای تحصیل وجود ندارد.

خوراک روزانه (در غذاخوری‌ ها و مراکز تغذیه دانشگاه) بین$ ۳۰۰ تا $ ۴۰۰ سنگاپور هزینه دارد، هزینه مسکن بین$ ۳۰۰ تا $۹۰۰ ، رفت وآمد داخلی بین$ ۷۰ تا$ ۱۵۰ و سایر هزینه‌های شخصی شامل لوازم التحریر، کالاهای بهداشتی، تفریح و سایر بین$ ۳۰۰ تا$ ۵۰۰  می باشد که در کل هزینه تمامی آن‌ها بین$ ۱۰۰۰ تا$ ۱۸۵۰ می باشد.

مدارک موردنیاز ویزای سنگاپور

 • تکمیل و امضای فرم درخواست ویزای سنگاپور
 • کپی گذرنامه امضا شده با حداقل شش ماه اعتبار
 • عکس با ابعاد گذرنامه (عکس شما باید در 3 ماه اخیر گرفته شده باشد، منحصر به فرد و با اندازه x2 اینچ باشد و قبلاً در ویزا یا پاسپورت استفاده نشده باشد.)
 • اثبات وضعیت کپی گرین کارت (هر دو طرف) یا اثبات دیگر وضعیت قانونی
 •  کپی بلیت‌های سفر دور یا برنامه سفر دقیق برای مدت‌زمان سفر
 •  نامه تائید اشتغال از طرف کارفرمای متقاضی. اگر خود اشتغال هستید، یک نسخه از پروانه کسب و کار و اظهارنامه مالیاتی خود را درج کنید. برای دانش آموزان، لطفاً یک نامه رسمی از مدرسه خود ارسال کنید که نشان می‌دهد وضعیت خوبی دارید و برای ترم آینده ثبت نام کرده‌اید. اگر بازنشسته هستید، مدرک صندوق بازنشستگی خود را ارائه دهید.
 • کپی واچر هتل
 • فرم V39A در صورت اقامت در کنار دوستان در خانواده، V39a توسط یک شهروند سنگاپور امضا شده و شماره NRIC آن‌ها را در قسمت خالی قرار دهید.
 • ویزاهای قبلی
 • بیانیه شخصی‌، این نامه باید از سوی شخص متقاضی باشد. این نامه شامل هدف سفر، تاریخ اقامت و محل اسکان است. نامه باید توسط متقاضی امضا و تاریخ زده شود.

شرایط ویزا و ورود به سنگاپور

 • سند مسافرتی معتبر (حداقل اعتبار ۶ ماه در زمان عزیمت)
 • بلیت‌های رفت و برگشت
 • بودجه کافی برای تأمین مالی خود در طول اقامت در سنگاپور
 • ویزا برای ورود به سنگاپور
 • واکسیناسیون تب زرد

پاسپورت سنگاپور

ویزای الکترونیکی سنگاپور

لطفاً توجه داشته باشید که این ویزا فقط برای شهروندان کشورهای ارمنستان، جمهوری آذربایجان، بلاروس، گرجستان، قزاقستان، قرقیزستان، مولداوی، روسیه، تاجیکستان، ترکمنستان، اوکراین و ازبکستان در دسترس می باشد. ایرانی‌ها برای درخواست آنلاین ویزای سنگاپور نیاز به یک فرد در سنگاپور دارید که به‌عنوان حامی شما با سنگاپور آی دی ای که دارد وارد سایت ica.gov.sg شده و در سایت ثبت نام نماید.

ویزای الکترونکی سنگاپور برای اولین بار توسط اداره مهاجرت و بازرسی‌ها (ICA) سنگاپور معرفی شد. با داشتن این ویزا، شما دیگر نیازی به رفتن به سفارت سنگاپور و اخذ ویزای لیبل دار ندارید. فقط کافیست که در سایت ویزای سنگاپور درخواست خود را ثبت نمایید و مدارک لازم را بارگزاری نمایید. نتیجه ویزای شما پس از مدت زمان کوتاهی به شما ارسال خواهد شد.

سیستم eVisa روشی آنلاین برای درخواست ویزا جهت ورود از هرجای دنیا می باشد. مسافرانی که از برنامه e-Visa استفاده می نمایند، به سادگی اقدام می‌کنند، هزینه‌ای را به‌صورت آنلاین پرداخت می‌کنند و قبل از سفر به سنگاپور ویزای الکترونیکی خود را به‌صورت آنلاین دریافت می نمایند.

پیگیری ویزا

طبق تجربه‌ی به‌دست‌آمده مدت‌زمان لازم برای صدور ویزای سنگاپور ۷ الی ۱۰ روز کاری می باشد و روزهای شنبه و یکشنبه جزو روزهای کاری سفارت سنگاپور نیست. لازم به یادآوری است که در این‌یک ماهی که می‌توانید در سنگاپور اقامت داشته باشید اجازه مشغول شدن به کار را ندارید و همچنین نمی‌توانید بیشتر از یک ماه در سنگاپور بمانید.

نکات ضروری درباره ویزای سنگاپور

ویزای سنگاپور به دو صورت عادی و فوری صادر می‌شود.
ویزای عادی بعد از ۱۸ روز و ویزای فوری بعد از ۹ روز داده می‌شود.
ویزای صادرشده، از زمان صدور تنها دو ماه اعتبار دارد، یعنی بعد از صدور ویزا، تنها دو ماه فرصت دارید که به این کشور سفر نمایید. بعد از ورود مسافر به سنگاپور تنها یک ماه این ویزا اعتبار دارد.
وقتی برای ویزای توریستی عادی درخواست می‌دهید، می‌توانید ویزا را در ایران تحویل بگیرید اما این شرایط برای ویزای توریستی فوری فرق می‌کند. ویزای توریستی فوری سنگاپور در فرودگاه مالزی تحویل داده می‌شود.
با توجه به اینکه سنگاپور در ایران سفارت‌خانه ندارد، در نتیجه اگر قصد دارید برای اخذ اقدام کنید باید از طریق سایر سفارت‌خانه‌های سنگاپور در سایر کشورها اقدام نمایید.

هزینه اخذ ویزای سنگاپور

در حال حاضر در تاریخ 1402/5/10 هزینه ویزا سنگاپور 130$ می باشد.

نظرات در مورد ویزای سنگاپور

با ثبت نظرات، مارا در بهبود خدمات یاری نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *